Strona główna Zdrowie Problemy ze snem. Sposoby na dobry sen

Problemy ze snem. Sposoby na dobry sen

Autor: Klaudia Ocieplik
0 komentarze

Coraz więcej osób ma problemy ze snem. Człowiek powinien spać  od sześciu do ośmiu godzin dziennie. Jeśli sen nie będzie dobrej jakości i długości, to mogą pojawić się problemy ze zdrowiem i urodą, pogorszy się samopoczucie. Jak więc poprawić sen, jakie są na to najlepsze sposoby?

Problemy ze snem – zgaś wszystkie światła

Jeśli masz problemy ze snem i często budzisz się w nocy, to przyczyną tego mogą być niezgaszone światła. Nawet tak małe źródła światła, jak światełko przy telewizorze, czy dioda w telefonie może wybudzić nas ze snu. Problemem są również latarnie uliczne, które wpuszczają światło do sypialni. Zanim położysz się spać, postaraj się, by wszystkie nawet te najmniejsze źródła światła zostały stłumione. Dzięki temu  bez problemu prześpisz całą noc.

Problemy ze snem – kładź się o tej samej porze

Wiele osób miewa problemy ze snem, ponieważ codziennie kładzie się spać o innej godzinie. Przez to organizm nie zdaje sobie sprawy, kiedy jest czas na odpoczynek. Jeśli chcesz mieć dobry sen, to dobrym sposobem jest kładzenie się spać zawsze o tej samej godzinie. Organizm będzie wiedział, że przyszła pora na odpoczynek i zaśniesz bez problemu.

Problemy ze snem – wycisz się

Nie kładź się spać, kiedy jesteś zdenerwowana lub zestresowana. Przed położeniem się do łóżka wycisz się i rozluźnij, by problemy ze snem zniknęły. Warto na przykład wziąć ciepłą kąpiel z olejkiem lawendowym, który ma działanie odprężające i przeciwzapalne. Takie sposoby pomogą ci się wyciszyć, dzięki czemu zaśniesz z łatwością.

You may also like