Suplementy na stawy – jak podregenerować chrząstkę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dbanie o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę nie należy do łatwych, zwłaszcza w przypadku osób, które intensywnie uprawiają sport. Jak podregenerować chrząstkę po intensywnych treningu? Poznaj najlepsze suplementy na stawy!

Suplementy na stawy – dlaczego warto suplementować dietę?

Rynek suplementów jest bardzo dynamiczny i rozwija się szybko, zgodnie z wymaganiami konsumentów. Suplementy to produkty, które uzupełniają niedobory składników odżywczych w organizmie i pomagają utrzymać zdrową i zbilansowaną dietę. Jakie są polecane suplementy na stawy? Po co je stosować?

Sportowcy stosują suplementy po to, aby:

  • Poprawić kondycję organizmu
  • Wspomóc i przyspieszyć budowanie masy mięśniowej
  • Uniknąć urazów i kontuzji
  • Zregenerować chrząstkę stawową

Najczęściej stosowane przez sportowców suplementy to kreatyna i białko, preparaty te, regularnie spożywane, pomagają zwiększyć siłę i masę mięśniową. Inny typ suplementów to suplementy na stawy, pomagające odbudować i zregenerować chrząstkę stawową po intensywnym treningu.

Jak działają i co zawierają suplementy na stawy?

Suplementy na stawy są dostępne na rynku bez recepty. Preparaty te przyjmuje się najczęściej w postaci sproszkowanej lub w formie tabletek. Podstawowym składnikiem suplementów na stawy jest kolagen – białko będące głównym składnikiem ścięgien. Kolagen charakteryzuje wysoka odporność na rozciąganie, białko to odpowiada również za elastyczność skóry.

Suplementy na stawy mogą być stosowane prewencyjnie lub w sytuacji, gdy sportowiec złapał kontuzję. Powrót do pełnej sprawności po urazie lub kontuzji zależy w dużej mierze od wsparcia żywieniowego. Aby organizm się prawidłowo regenerował, konieczne jest więc suplementowanie witaminami, minerałami i białkiem. Odpowiednia suplementacja może także dostarczyć energii w trakcie pierwszych ćwiczeń po kontuzji.

Najczęściej stosowane przez sportowców suplementy

Suplementy, które są stosowane przez sportowców to:

  • Kreatyna
  • Białko serwatkowe
  • Odżywki z glutaminą
  • Suplementy wzmacniające kości i stawy, np. DuoLife ProStik
  • Kolagen do picia

Szukasz ciekawych i przydatnych porad dotyczących zdrowej żywności, diety i aktywnego trybu życia? Sprawdź koniecznie serwis Porady.org. Dział Zdrowie na pewno Cię zainteresuje!