3 kroki do życia bez bólu pleców

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kręgosłup to wyjątkowo złożona struktura zbudowana z kości, mięśni i więzadeł. Choć wytrzymuje nieprawdopodobne obciążenia, narażony jest jednocześnie na mnóstwo chorób oraz rozwijających się w czasie zmian tkankowych, które mogą wywoływać uporczywy ból pleców, dość często wraz towarzyszącymi mu dodatkowymi objawami. Jak zatem walczyć z bólem, który wywołuje wyjątkowy dyskomfort? Czy można go całkowicie pokonać?

Ćwiczenia na ból pleców

Ćwiczenia niwelujące ból pleców polegają głównie na wzmocnieniu mięśni grzbietowych, a także na zachowaniu ich elastyczności. Tym sposobem znacznie łatwiej jest utrzymać prawidłową postawę, która sprzyja zdrowemu kręgosłupowi. Odpowiednie ćwiczenia, które pomagają uśmierzyć na ból pleców powinien jednak za każdym razem doradzić wykwalifikowany rehabilitant lub fizjoterapeuta.

Kąpiele na bóle pleców

Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, szybką pomoc w bólu pleców dość często przynosi relaksująca kąpiel. Jest to bardzo prosty sposób na odprężenie i rozluźnienie mięśni, a co za tym stoi – zmniejszenie dolegliwości. Do ciepłej wody warto również dodać nieco olejku eterycznego wykorzystywanego w aromaterapii, np. ylang-ylang, lawendowego, miętowego czy z drzewa sandałowego. Dobrym pomysłem są również kąpiele solankowe, które skutecznością odpowiadają kąpielom w uzdrowiskach. Sól iwonicka działa na cały organizm prowadząc do rozszerzenia naczyń krwionośnych i znacznie lepszego odżywienia tkanek, również w okolicach kręgosłupa.

Fizjoterapia i masaże lecznicze

Nie zawsze jednak można pozbyć się bólu pleców domowymi środkami. Niekiedy warto udać się po pomoc specjalisty – fizjoterapeuty lub masażysty. Doświadczone i wykwalifikowane osoby mogą wykonać masaż kręgosłupa, który przynosi ukojenie niemal natychmiast. Do masażu leczniczego stosuje się najczęściej aromatyczną oliwkę, która dodatkowo rozluźnia i relaksuje.

Bóle pleców występują zarówno jako efekt choroby, jak i stresu czy po prostu mało higienicznego tryby życia. Masaże dostępne w gabinecie „Leczymy Łaziska” to remedium na obole lub napięte mięśnie po całym dniu pracy lub ciężkim dniu na uczelni. Wspomniany gabinet cieszy się ogromną sławą ze względu na wykwalifikowaną kadrę i atrakcyjne ceny.

Masaż posiada szereg dodatkowych korzyści. Oprócz uśmierzania bólu, reguluje napięcie mięśniowe, usuwa zastoje żylne i limfatyczne, a nawet pobudza fizjologiczne funkcje skóry wpływając na jej wygładzenie i uelastycznienie.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposób na radzenie sobie z uporczywym bólem pleców. Z pewnością zanim sięgniemy po środki farmakologiczne, warto zastosować różne terapie naturalne. Warto przy tym pamiętać, że najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z tego typu dolegliwościami są regularne masaże. Prawidłowo przeprowadzony masaż jest skuteczny zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu ich istniejących bólów, które często towarzyszą różnym schorzeniom.