Suplementy dla koni – zadbaj o ich zdrowie

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Układ pokarmowy koni jest niesamowicie wrażliwy, a więc odpowiednio dobrana dieta to must have, jeśli chcemy, aby były one zdrowe. Jeśli jednak codzienny jadłospis nie dostarcza tym zwierzętom wszystkich składników odżywczych, warto sięgnąć po suplementy dla koni. Sprawdź kiedy jest ona potrzebna i z jakich produktów powinno się skorzystać.

Suplementy dla koni – jakie czynniki wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Choć suplementy to witaminy i substancje odżywcze, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia to jednak nie można nadmiernie dawkować niektórych produktów. Takie podawanie suplementów może okazać się niekorzystne dla tych zwierząt. Pamiętaj, że skuteczna suplementacja konia to taka, która jest rozważna, mądra i dostosowana do jego potrzeb. Dobierz odpowiednie suplementy do występujących czynników, które dotyczą następujących kwestii:

 • Przebyte choroby
 • Obciążenie treningiem
 • Styl życia
 • Ogólna dieta konia
 • Skład codziennego jadłospisu
 • Stan zdrowia
 • Charakter wykonywanej pracy

Kiedy możesz podawać suplementy dla konia?

Jest wiele sytuacji, w których warto podawać suplementy swojemu końskiemu zwierzęciu. Oto kilka z nich:

 • Koń choruje na wrzody. Możesz podać mu np. Acid Ease Protexin Equine Premium
 • Choroby i zwyrodnienia stawów np. Arthrophyt Stiefel
 • Zła kondycja kopyt – są one suche, łamliwe i popękane. Tutaj możesz podać np. Audevard BIOTINUM
 • Koń dość często zmaga się ze stresującymi sytuacjami np. Audevard Zzen
 • Choroby sierści i kości np. Dodson & Horrell Equi Bites

Wszystkie te suplementy dostaniesz w sklepie Hayloft.pl. W swojej ofercie posiadają wiele suplementów dla każdego konia i każdej sytuacji. Twój koń ciężko trenuje? Tutaj też znajdziesz dla niego odpowiednie witaminy i składniki odżywcze.

Suplementy dla koni – dlaczego suplementacja jest tak ważna?

Zapamiętaj, że dobrze zbilansowana pasza czy siano dostarcza energii, ale nie możesz mieć pewności, że są one w stanie dostarczyć koniu tyle witamin i składników odżywczych ile potrzebuje. Dlatego suplementy dla koni są ważnym aspektem. Jeśli twój koń prowadzi spokojny tryb życia i raczej nie jest używany w sporcie czy do ciężkiej pracy jego suplementacja zazwyczaj nie jest potrzebna. Kwestia zmienia się, jeżeli koń zostaje wystawiony na bardzo duży wysiłek, wtedy suplementy są jak najbardziej wskazane.

Uwaga! Każda suplementacja musi zostać skonsultowana z weterynarzem. Podawanie zbyt dużej ilości suplementów może prowadzić do złego stanu zwierzęcia.