Suplementy diety dla sportowców

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz więcej osób sięga po suplementy diety dla sportowców. Jest to dobry wybór, jednak na rynku znajduje się tak długa lista preparatów, że ciężko zdecydować, które z nich są najlepsze. Dziś sprawdzimy dla was, jakie suplementy dla sportowców są najlepsze.

Odżywka białkowa

Suplementy diety dla sportowców, które są najczęściej wybierane to odżywki białkowe. Jeśli naszym celem jest zwiększenie masy mięśniowej, to warto wybierać te z białka serwatkowego z dodatkiem węglowodanów. Jednak jeśli jesteśmy na diecie redukcyjnej to lepiej zrezygnować z mieszanek węglowodanowo- białkowych.

Aminokwasy dla sportowców

Kolejne niezbędne w diecie osób aktywnych fizycznie suplementy diety dla sportowców to aminokwasy. Są one niezbędne do rozbudowy masy mięśniowej i jej regeneracji po treningu. Najczęściej sięgamy po BCAA, jednak warto również wybierać EAA, które są zestawem aminokwasów egzogennych.

Kreatyna

Suplementy diety dla sportowców nie są tylko po to, by odżywiać układ mięśniowy, ale mają również zwiększać jego wytrzymałość siłową. Dlatego warto sięgać po kreatynę, która pobudza nas do ćwiczeń oraz zwiększa siłę w mięśniach, dzięki czemu jesteśmy zdolni do wykonywania większej ilości powtórzeń. Jest to jeden z najlepiej przebadanych suplementów diety. Możesz go spożywać bez obaw, że będzie on miał negatywny wpływ na twoje zdrowie. Pamiętaj jednak, że należy spożywać jego odpowiednie dawki. Długotrwałe przedawkowanie tego suplementu diety może mieć działanie obciążające na pracę nerek i wątroby.