Proste sposoby na dbanie o sylwetkę w domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdrowy wysiłek fizyczny jest bardzo ważny w utrzymywaniu odpowiedniej sylwetki oraz w dbaniu o nasz komfort psychiczny ze względu na wydzielanie hormonów szczęścia. Jeżeli niestety nie masz czasu na regularne chodzenie na siłownię lub nie masz możliwości, pozwól, że przedstawimy kilka prostych sposobów na treningi domowe, które nie będą kojarzyły Ci się z potem i trudem.

Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu

Wielu ludziom trening kojarzy się ze sprzętem, np.: bieżnią, orbitrem lub ciężarkami, ale nie potrzebujesz tego. Wystarczą wygodne buty, które amortyzują skoki i chronią nasze stopy przed wysiłkiem. Zaopatrz się w butelkę wody mineralnej i rozciągnij się, aby uniknąć zakwasów i kontuzji.

Czynności domowe

Proste zajęcia domowe mogą być Twoim treningiem! Najwięcej kalorii spala odkurzanie, gdyż angażuje do pracy mięśnie rąk i nóg, a w dodatku musisz się przemieszczać. Efekty również przyniesie koszenie trawnika jeżeli masz ogródek. Spróbuj wprowadzać ćwiczenia nawet jeśli myjesz zęby, prasujesz lub układasz ubrania; możesz robić przysiady, wykroki w przód i w tył oraz spinać brzuch wraz z wydechem.

Zamiast sprzętu…

Czy lubisz używać różnych dodatków do ćwiczeń, ale nie masz do nich dostępu? Weź do rąk dwie butelki z płynami, pojemność niech będzie zależna od Twojej kondycji fizycznej i psychicznej. Trzymając je, wykonuj przysiady z nogami rozłożonymi na szerokości większej od bioder, w ten sposób wyćwiczysz wewnętrzną stronę ud. Rozłóż ręce z butelkami na boki ciała, zepnij brzuch i obracaj się, trzymając biodra w miejscu. Takie ćwiczenie wspomoże w umocnieniu mięśni pleców, rąk oraz brzucha. Trucht w miejscu, unoszenie kolan na wysokość bioder oraz skłony też będą efektywne.

Pamiętaj, że…

Nie bądź dla siebie surowym szefem, który jest despotą i narzuca Ci tempo – żyj zgodnie ze sobą. Komfort psychiczny i wykonywanie ćwiczeń, które są dla Ciebie przyjemne będą Twoim kluczem do szczęścia. Owszem, trening poprawia nasz wygląd, ale czekać będą na Ciebie niebezpieczeństwa w postaci stresu, zmęczenia i niechęci, dlatego zadbaj o swoją psychikę. Nawadniaj organizm i stosuj dietę, która będzie zbudowana na podstawie zdrowego rozsądku. Ćwiczenia to 30% sukcesu, pozostałość to dieta i to, jak opiekujemy się swoim organizmem.