Płyn do soczewek – jak go stosować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Płyn do soczewek przede wszystkim wybiera się do rodzaju posiadanych szkieł kontaktowych. Jeśli zaczynasz swoją podróż z soczewkami i nie wiesz w jaki sposób używać płynu i po co on właściwie jest to wszystko znajdziesz właśnie tutaj.

Płyn do soczewek stosuje się do soczewek miesięcznych albo tych o dłuższym terminie ważności, ponieważ wymagają one specjalnej pielęgnacji. Noszenie soczewek wiąże się z utrzymaniem prawidłowej higieny. Każde zakładanie i zdejmowanie soczewek może powodować dostanie się zanieczyszczeń do oczu, jak również uszkodzenie materiału z którego są one wykonane.

Płyn do soczewek – jego rodzaje

Płyny do pielęgnacji soczewek należy używać do konkretnych szkieł, które posiadamy. Takie płyny można podzielić na dwie kategorie ze względu na materiał, który został wykorzystany do ich stworzenia: płyn do soczewek miękkich i płyn do soczewek twardych. Płyn miękki stosuje się do soczewek wykonanych z hydrożelu bądź silikono-hydrożelów np. Piloset One Step. Takie płyny oczyszczą, nawilżą i zdezynfekują twoje soczewki. Natomiast płyny do twardych szkieł dzielą się na dwa produkty, takie do mycia, i takie do przechowywania np. Piloset DailyCleaner. Wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji soczewek znajdziesz w sklepie soczewkujemy.pl.

Płyn do soczewek – jak go używać?

Jak już zostało wspomniane soczewki miesięczne wymagają codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. To jedna para soczewek ,którą nosi się przez 30 dni i przechowuje w specjalnym pojemniku. Przed każdym założeniem i ściągnięciem szkieł twoje ręce muszą być umyte i wytarte. Przy wyjmowaniu soczewki z oka, należy ją później zamoczyć w płynie dezynfekującym i lekko potrzeć. A następnie przełożyć do pojemnika z płynem pielęgnacyjnym.

Szkła kontaktowe – dlaczego płyn do soczewek jest taki ważny?

Na każdej soczewce w ciągu dnia gromadzą się zanieczyszczenia i osady białkowe, którą są dobrą pożywką dla bakterii. Dlatego codzienna dezynfekcja jest tak niezmiernie ważna. Nie używanie płynów do soczewek i nie mycie rąk może spowodować duże podrażnienia oczu, a nawet uszkodzić wzrok. Płyn do soczewek zawiera w sobie delikatne substancję myjące. Jak również pielęgnacyjne, które dbają o materiał z którego jest wykonana soczewka kontaktowa.

Pamiętaj, że używanie zwykłego mydła bądź innego preparatu myjącego jest w stanie uszkodzić szkło kontaktowe i sprawić ból oczom.