Jakie suplementy diety na płodność wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz częściej słyszy się o problemach z płodnością. Szacuje się, że nawet co czwarta para ma problem z zajściem w ciążę. Dziś sprawdzimy jakie suplementy diety na płodność wybrać, by zwiększyć szansę na zapłodnienie.

Suplementy diety na płodność – cynk

U wielu mężczyzn coraz częściej dochodzi do zaburzenia wydzielana testosteronu. A jest to hormon męski, który ma ogromne znaczenie dla płodności. Jeśli jego poziom we krwi jest nieodpowiedni, mogą pojawiać się problemy z zapłodnieniem. Warto więc sięgnąć po cynk, który reguluje pracę tego hormonu, zwiększa ilość nasienia oraz poprawia jakość plemników.

Suplementy diety na płodność – olejek z wiesiołka

Kobiet, które mają regularne cykle miesiączkowe, jest coraz mniej. A przez takie zaburzenia może dojść do zaniku owulacji i zmniejszenia się jakości śluzu płodnego. To doprowadzić może do utrudnienia drogi plemnikom do komórki jajowej. Tak więc warto sięgnąć po suplementy diety na płodność, takie jak na przykład olejek z wiesiołka, który zwiększa ilość śluzu płodnego oraz poprawa jego jakość.

Suplementy diety na płodność – witamina E

I kobieta i mężczyzna, którzy starają się o dziecko, powinni sięgnąć po suplementy diety na płodność. A niezastąpiona jest witamina E, która przez wielu specjalistów jest nazywana witaminą płodności. Nie bez powodu. Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczych. Warto również pamiętać, że jeśli dojdzie do zapłodnienia, to witamina E, jest kluczowym składnikiem odżywczym w diecie kobiety w ciąży.