Strona główna Medycyna Jakie suplementy diety na płodność wybrać?

Jakie suplementy diety na płodność wybrać?

Autor: Klaudia Ocieplik

Coraz częściej słyszy się o problemach z płodnością. Szacuje się, że nawet co czwarta para ma problem z zajściem w ciążę. Dziś sprawdzimy jakie suplementy diety na płodność wybrać, by zwiększyć szansę na zapłodnienie.

Suplementy diety na płodność – cynk

U wielu mężczyzn coraz częściej dochodzi do zaburzenia wydzielana testosteronu. A jest to hormon męski, który ma ogromne znaczenie dla płodności. Jeśli jego poziom we krwi jest nieodpowiedni, mogą pojawiać się problemy z zapłodnieniem. Warto więc sięgnąć po cynk, który reguluje pracę tego hormonu, zwiększa ilość nasienia oraz poprawia jakość plemników.

Suplementy diety na płodność – olejek z wiesiołka

Kobiet, które mają regularne cykle miesiączkowe, jest coraz mniej. A przez takie zaburzenia może dojść do zaniku owulacji i zmniejszenia się jakości śluzu płodnego. To doprowadzić może do utrudnienia drogi plemnikom do komórki jajowej. Tak więc warto sięgnąć po suplementy diety na płodność, takie jak na przykład olejek z wiesiołka, który zwiększa ilość śluzu płodnego oraz poprawa jego jakość.

Suplementy diety na płodność – witamina E

I kobieta i mężczyzna, którzy starają się o dziecko, powinni sięgnąć po suplementy diety na płodność. A niezastąpiona jest witamina E, która przez wielu specjalistów jest nazywana witaminą płodności. Nie bez powodu. Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczych. Warto również pamiętać, że jeśli dojdzie do zapłodnienia, to witamina E, jest kluczowym składnikiem odżywczym w diecie kobiety w ciąży.

0 komentarze

You may also like