Jak wybrać zdrowy olej kokosowy

Olej kokosowy staje się coraz bardziej modny. Wiele się słyszy na temat jego właściwości prozdrowotnych. Warto go wybierać, ponieważ zawiera wiele składników odżywczych, ma wysoką temperaturę dymienia. Jednak warto również wiedzieć, jak wybrać zdrowy olej kokosowy, ponieważ na rynku jest wiele jego zamienników, które nie mają pozytywnego wpływu na zdrowie.

Olej kokosowy – śnieżnobiały kolor

Zdrowy i prawdziwy olej koksowy ma charakterystyczny kolor. Nie da się go pomylić. Każdy zdrowy olej koksowy wysokiej jakości ma śnieżnobiały kolor. Warto więc zwrócić uwagę na kolor tego produktu, ponieważ to świadczy o jego jakości. Na półkach sklepowych możemy znaleźć olej kokosowy, który ma kolor beżowy lub kremowy. Lepiej nie wybierać takiego produktu, ponieważ nie jest on zdrowy.

Olej kokosowy – konsystencja

Nie tylko kolor, ale również konsystencja może nam pomóc wybrać dobrej jakości olej kokosowy. Zdrowy olej to taki, w którym wyraźnie widać drobinki. Może nam to przypominać plastry miodu, tylko nie powinny być one żółte, a białe. Jeśli olej ma gładką konsystencję, nie jest dobrej jakości.

Olej kokosowy – certyfikat

Olej kokosowy najwyższej jakości powinien mieć certyfikat bio potwierdzający, że jest to produkt naturalny i zdrowy. Jeśli szukasz w supermarkecie zdrowego i prawdziwego oleju kokosowego, to koniecznie szukaj takiego, który ma na opakowaniu certyfikat. W takich sklepach możemy znaleźć wiele podróbek, które nie są zdrowe i mogą zawierać składniki, które mają niską temperaturę dymienia.