Cała prawda o diecie 1000 kalorii!

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bardzo popularna staje się dieta 1000-1200 kalorii, gdyż jest łatwa, prosta i przyjemna. Polega tylko na liczeni kalorii w spożywanym pokarmie w ciągu dnia. Do liczenia kalorii powstaje coraz więcej aplikacji, więc wystarczy tylko aktualizować spożywane jedzenie. Czego chcieć więcej? Czy dieta ta jest jednak skuteczna, a przede wszystkim zdrowa?

Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo dana dieta będzie zła, a dla innej osoby może one z koli być wyśmienita. Warto jednak pamiętać, że każda stosowana dieta może szkodzić naszemu organizmowi w mniejszym lub większym stopniu. Należy mieć świadomość, że każdy jest inny i na każdego inaczej działa dany sposób żywienia.

Na czym polega dieta 1000-1200 kalorii?

Jest to dieta bardzo prosta i łatwa do zastosowania. Podczas jedzenia posiłków musimy liczyć kalorie i starać się nie przekroczyć wyznaczonego limitu. Stosując dietę najczęściej wybieramy produkty niskotłuszczowe i małokaloryczne, gdyż 1000 kalorii to na prawdę mało. Nie zjemy już wieczorem fast- fooda lub czekolady, jeśli w dzień pozwoliliśmy sobie na dość dużo.

Jak działa ta dieta?

Czy szybko schudniemy jedząc 1000-1200 kalorii dziennie? Bardzo szybko, ponieważ dostarczmy swojemu organizmowi za mało kalorii i nasz organizm stara się żywic zgromadzonymi zapasami (w tym tłuszczem, gdy nie ma już innych). Tygodniowy spadek masy na początku kuracji waha się od 0,5 do 1 kilograma, kiedy nie chudniemy, ale z naszego organizmu ubywa woda. Wraz z upływem czasu nasz organizm przyzwyczaja się i zaczyna zwalniać metabolizm. Dieta ta może być zatem bardzo groźna dla naszego organizmu.

Wady diety:

  • Niedobór witamin i odpowiednich środków odżywczych
  • Zwiększone ryzyko wystąpienia różnych dolegliwości i chorób, np. problemy z sercem czy ze wzrokiem
  • Szybko pojawiający się efekt jojo po zaprzestaniu stosowana diety (jedzenie 1000 kalorii dziennie można śmiało zastosować jako głodówkę, a po jej zaprzestaniu wygłodzony organizm będzie chciał nadrobić swoje braki)
  • Ogromne zwolnienie metabolizmu
  • Pogorszenie stanu skóry – cera robi się szara, częściej pojawiają się pryszcze
  • Brak energii spowodowanej niedostarczeniem odpowiedniej ilości pokarmów do organizmu
  • Osłabienie stanu fizycznego, w efekcie czego o ćwiczeniach możesz zapomnieć, gdyż nie będziesz mieć na nie siły
  • W efekcie stosowania tej diety mogą wystąpić poważne choroby m.in. z żołądkiem, jelitami, trawieniem; mogą pojawić się wrzody i wymioty oraz choroby, które będziesz leczyć przez lata

Dieta ta jest bardzo skuteczna, jednak niezdrowa. Może warto poważniej zastanowić się przed jej zastosowaniem i wybraniem bardziej zdrowszej metody zrzucenia zbędnych kilogramów?