Błonnik witalny – jak stosować ?

Niniejszy artykuł pod tytułem Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Koronawirus – wszystko co musisz wiedzieć należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest błonnik. Jest to składnik odżywczy, który w dużych ilościach występuje w owocach i warzywach. Jednak podobne działanie i właściwości ma błonnik witalny, który występuje w postaci suplementu diety. Jakie ma właściwości i jak należy go stosować?

Błonnik witalny – właściwości

Błonnik witalny ma bardzo zbliżone działanie do błonnika naturalnego. Ma on jednak właściwości silniejsze. Spożywanie tego suplementu diety jest zalecane osobom zwłaszcza tym, które mają problemy z nadwagą lub otyłością. Wspomaga również oczyszczanie organizmu z toksyn. Jest wsparciem podczas odchudzania. Jego działanie jest silne, po spożyciu pęcznieje on w żołądku i jelitach zbierając toksyny oraz resztki niestrawionego pokarmu. Dzięki temu praca układy trawiennego poprawia się, a my czujemy się znacznie lepiej. U niektórych osób spożywających błonnik witalny może pojawić się częstsza potrzeba wypróżniania. To jednak nie jest niepokojącym objawem, świadczy to o tym, że błonnik witalny działa.

Błonnik witalny dawkowanie

Błonnik witalny powinno spożywać się codziennie i regularnie. Na początek zaleca się spożywanie od trzech do pięciu porcji błonnika witalnego. Jedna dawka to do dwóch łyżeczek suplementu diety. Do przygotowania tego produktu do spożycia potrzebna nam będzie woda lub sok, którym zalejemy błonnik. Po piętnastu minutach napęcznieje on i będzie gotowy do spożycia. Należy go stosować przez kilka miesięcy, ale już po pierwszym użyciu zobaczymy efekty.